Статус-код
Коли користувач відкриває сторінку в браузері (або робот починає її сканувати), сервер, на якому знаходиться сайт, віддає у відповідь на цей запит код статусу HTTP, тобто надає інформацію про ваш сайт і сторінку, що запитується. Наприклад, 200 – зі сторінкою все гаразд,
404 – неіснуюча сторінка,
503 – сервер тимчасово недоступний.
Буває, код статусу надається неправильний. Наприклад, сторінка робоча, а статус-код 404, або навпаки, неіснуючі сторінки віддають код 200. Це потрібно обов'язково відстежити та провести коректне настроювання статус-кодів у файлі .htaccess.
Особливо важливо налаштувати 404 помилку. Якщо сторінка існує, а сервер при її запиті повідомляє про 404 помилки, сторінка не буде проіндексована пошуковими системами.
Перевірити коди статусів можна за допомогою Яндекс.Вебмайстра (інструмент "Перевірка відповіді сервера") або програми "Firebug" для браузера Mozilla Firefox.
Кросбраузерність
Перевірте також, що ваш сайт однаково добре відображається у різних браузерах. В ідеалі бажано, щоб сайт коректно відкривався у всіх популярних браузерах, зокрема Internet Explorer версії 8 і вище. Допоможе у цьому сервісі browsershots.org.
Кросплатформеність
Крім різних браузерів має сенс перевірити працездатність сайту на різних пристроях: будь то планшет, смартфон, ipad, ноутбук та ін. Для цього має сенс скористатися сервісом https://quirktools.com/screenfly/
0 Коментарі