Вічні посилання, трафік, текстовий текст
Останнім часом просто дикі суперечки трапляються з приводу того, що більше рулить, вічні або не вічні посилання, по яких йде трафік або по яких не йде, враховується ліва або права частина тексту.
Напевно, варто пройтися по кожному з пунктів, причому захотілося про це поговорити саме у світлі появи "усередненого" варіанта, який об'єктивно є "серединою", тієї самої, можна сказати, що золотий. Принагідно торкнуся стандартних питань, які ставлять користувачі.
Вічні, напіввічні, понівечені посилання.
Це стандартне питання, що кермує, сапосилки або "вічні", до вічних я ставлюся вкрай суб'єктивно, можливо, т.к. за ними немає контролю та частина з них помирає або знімається, тому їх використання повністю залежить від тематики та бюджету замовника.
Вічна - це інструмент маркетингу, не більше того, ми чудово розуміємо, що гарантувати її знаходження хоча б року 2-3 ніхто не в змозі, може змінитися власник сайту, може просто знести посилання, а може і сам сайт просто померти, але при цьому посилання все одно називатиметься "вічною".
Чому так? - маркетинг, якщо не називати вічною, то хто такі гроші платитиме?
Навіть найпопулярніша біржа "посилань назавжди" дає лише 3 місяці гарантії, т.к. об'єктивно даси більше – матеріальних втрат не уникнути.
Тому потрібно дуже чітко розставляти пріоритети, залежно від бюджету і тематики сайту, що просувається.
Трафік, фактори поведінки у посилань.
Чи потрібні "посилання назавжди"? – звичайно потрібні, вони дозволяють створювати ту саму трастову подушку для сайту, яка у багатьох тематиках буде вирішальною. Та й скорочується залежність від різного роду не стабільних елементів, збоїв та іншого, якщо говорити про біржові посилання.
Я не кажу, що біржові посилання втратили свою ефективність, просто вона знижена. Саме тому Mainlink почав працювати з поведінковими факторами у посилань, а не просто продавати посилання. У багатьох майданчиків, якісних майданчиків, з'явилися додаткові показники, вебмайстри теж хочуть помітити свій майданчик як якісний, а без поведінкових факторів вже не так легко це зробити.
Так і адаптуються, підлаштовуються деякі біржі посилань під нові умови гри, які "малює" пошукова система.
Так, існують різні види вічних посилань, від звичайних постових до розміщених у статтях. Але між " назавжди " і " сапосилками " досі існувала прірва, тобто. дорого і одразу чи дешево та щодня. А те, що реально було потрібно ринку - практично не існувало.
Як просуванець я хочу бачити лише кілька факторів, які мені потрібні:
• Якісний рекламний текст, у якому запечатано посилання.
• Більший обсяг гарантій у контексті терміну.
• Розташування не в "жопі світу", щоб працював поведінковий фактор у посилань, щоб по них здійснювалися переходи, а значить – щоб посилання працювало!
Околопосилальний текст. Лівий, правий, середній.
Околопосилальний текст потрібен для природних посилань, тематичне оточення йде до анкору листа документа, причому на 29.04.2021, як і роком раніше, в облік йде саме права частина.
Хто не згоден - наводьте приклади проходження лівої частини. Тільки аргументовано, т.к. я сам хочу що б ліва частина враховувалася, це природніше.
Я не кажу, що потрібно писати тільки з правої частини тексти, потрібно і з лівої обов'язково писати, хоча б щоб не отримати склеювання з іншими посиланнями, що стоять поруч із вашою. Тим більше вже змінювався облік із лівої на праву частину, тому я використовую оточення з обох боків!
Під навколопосилальним текстом я розумію не тільки пасаж (грубо кажучи, 1 пропозиція), але і весь текст на сторінці. Контент навколо анкору в ідеалі має бути:
• Тематичним. У такому разі посилання буде рекомендацією.
• Унікальний.
• Об'ємним. Як правило, чим більше, тим краще, але перестаратися не варто.
• Чим менше посилань зі сторінки (сайту) на нетематичні та (або) неякісні ресурси, тим краще.
Все це легко зробити, коли купуються вічні посилання на таких біржах як gogetlinks або miralinks. При просуванні низькочастотних пошукових запитів у деяких випадках доцільно використовувати посилальні агрегатори або біржі посилань, що орендуються (sape і подібні). Там, як правило, у розпорядження оптимізатора дається невеликий розмір контенту, що публікується (близько 100 символів).
Сильно не розгуляєшся.
Ці 100 символів бажано зробити унікальними та тематичними анкору, підібравши релевантні оточуючі слова.
Важливим окремим випадком є навколопосилання природних анкорів (виду URL, тут, тут і так далі). Важливо, щоб поруч із ними розташовувалися ключові фрази (чи його варіації), якими йде просування.
Анкори-листи
Пошукові системи ведуть облік посилань – відомо кожному. Також ведеться облік анкорів, що посилаються на ресурс. Я виділяю:
• анкор-аркуш сайту.
• Анкор-аркуш документа (сторінки).
За аналізом цих списків складається висновок про релевантність тієї чи іншої сторінки, того чи іншого сайту (тут правда не варто забувати про інші фактори ранжирування).
Також як пошукова система оцінює переоптимізованість текстів, вона може оцінювати переоптимізованість анкор-листа.
Відсоткове співвідношення посилань в анкор-листі
Скільки та яких посилань купувати? Це напевно одвічне питання. Але на нього, на жаль, немає точної відповіді. У плані кількості лінків, що закуповуються, краще починати з невеликих чисел і бюджетів. По-перше, поступове збільшення маси посилань природніше, ніж її стрибок. По-друге, економія бюджету: не потрібно платити за зайві посилання, коли сайт зайняв би потрібні позиції без них.
Якщо говорити про відсоткове співвідношення, то зараз я дотримуюсь приблизно таких пропорцій:
1. Прямі входження 30-50%.
2. Розбавлювальні – 25-35%.
3. Природні - 25-35%.
Резюмую все сказане вище, можна зробити висновок про важливість знаходження посилань у тематичному або близькому за значенням оточенні з різноманітними анкорами. Все це надає природності масі посилань. Чим пошукова система вважає її природнішою, тим більша вага вона передає, тим вище позиції зможе зайняти просувається сайт.
0 Коментарі