About Me

header ads

Як я збільшив відвідуваність блогу

 Ну що ж, приступимо. Зараз залізу на трибуну


Мотивація – це сила. Це така сила, що дає неймовірну працездатність. Я б сказав, що мотивація – це ракетне паливо для будь-якої справи, зокрема блогінгу. Досягнення будь-якої мети йде успішніше, коли вона ґрунтується на мотивації. Без мотивації все набагато складніше дається.


Можна будувати безліч планів, вигадувати ідеї нових інтернет проектів, уявляти себе власником прибуткових сайтів у багатотисячній відвідуваності, що відпочиває на лаврах… Але більшості планів не судилося збутися з однієї простої причини – відсутність мотивації. Без належної мотивації через якийсь час людині стає нецікаво розпочата справа, і вона починає вигадувати різні відмовки, аби не займатися.


Кожен має свої методи мотивації. Розповім про свої способи мотивації стосовно просування сайтів. Спочатку трохи передісторії.


Одного березневого ранку мені на думку спала ідея про те, щоб до 1 червня досягти 1000 відвідувачів. Залишалося 10 тижнів, і на той час відвідуваність на блозі була 350 осіб на добу. Спочатку я засумнівався у реальності такої мети. Але потім протягом дня я все зважив і дійшов висновку, що досягнення цієї мети цілком реальне.


Позитивними моментами був мій досвід збільшення відвідуваності мого сайту по Фотошопу, знання принципів роботи пошукових систем, наявність вільного часу (я міг присвячувати сайту повністю усі вихідні та по кілька годин щовечора після роботи), досвід успішного використання зарубіжних соціальних мереж у плані відвідуваності, а також соціальних закладок.


Таким позитивним моментом був сам сезон - кінець березня - квітень - травень, коли більшість інтернет користувачів активно користується інтернетом. Влітку багато хто їде у відпустку, тому спостерігається природне зменшення трафіку на більшості сайтів.


Негативними моментами була сама величина - за короткий термін потрібно було збільшити середню відвідуваність на 650 осіб на добу (легальними способами і практично без грошових вкладень, тому що я не збирався вкладати в просування більше сотні доларів. В результаті я витратив 60 доларів на Блогуні, і це дало необхідний ефект).


До негативних моментів можна було віднести непередбачуваність пошукових систем (немає гарантії, що не буде запроваджено новий алгоритм, і відвідуваність з пошукових систем впаде), а також труднощі правильного вибору тем для постів - ніколи не знаєш, який пост викличе справжній інтерес у відвідувачів. Часу писати нецікаві матеріали у мене не було, потрібно було отримувати максимум ефекту від кожного посту.

Для підтримки мотивації використовував такі методи.


Публічна заява про свою мету


Це, мабуть, найефективніший засіб, який я використав для підтримки мотивації. Коли я написав про свою мету на блозі, то того ж дня отримав небувалу на той час кількість коментарів від інших блогерів зі словами підтримки. Це було здорово. Одночасно я розумів, що залишається або досягти мети, або...


Втім, із цього моменту другого пункту для мене не було. З'явився, як я його називаю, “око тигра”. Це такий рівень мотивації, причому постійної, з якою можна досягти всього. З'явилася така працездатність, що я був готовий працювати над блогом цілодобово. Я був готовий прокинутися серед ночі та працювати до ранку. Начебто звичайну батарею замінили на потужний акумулятор Energizer, який ще сам постійно заряджається.


Публічна заява про мету – класна річ. Ви спалюєте всі мости, образно кажучи. Залишаються два варіанти розвитку подій - або ви досягаєте мети, або досягаєте. З'являється спортивний азарт.


До того ж, статистика мого блогу відкрита, і всі бажаючі могли стежити за ходом розвитку подій. Це було додатковою мотивацією.


Відкрита статистика блогу


Відкрита статистика блогу також підживлювала мою мотивацію. Коли знаєш, що відвідувачі можуть дивитися в деталях за кожним твоїм кроком, успіхом чи невдачею у збільшенні відвідуваності, це дуже стимулює. Вони можуть дивитися, за якими пошуковими запитами приходять на мій блог, з яких пошуковиків та сайтів приходять відвідувачі, скільки в середньому переглядають сторінок, як змінюється середня відвідуваність та багато іншого.


Перегляд популярних сайтів для мотивації


Відвідування цікавих сайтів та блогів за інтересами чудово підвищують мотивацію. У плані збільшення відвідуваності та якості контенту для мене завжди був ідеалом блог для вебмайстрів Smashingmagazine. Вивчаючи обсяг та повноту викладу будь-якого матеріалу, розумієш, скільки треба працювати, щоб повністю розкрити те чи інше питання.


У плані працьовитості орієнтир для мене - мій знайомий американський веб-дизайнер Стівен Снелль, який давав для блогу shakin інтерв'ю. До речі, Стівен зараз пише чудові гостьові пости для Smashingmagazine. За їх якістю та обсягом Ви можете зрозуміти, яка це працьовита людина.


Відвідуючи ці та інші сайти, я швидко збільшував свою мотивацію до максимального рівня, якщо він раптом починав знижуватися.

Віра у свої сили


Період досягнення мети був водночас важким та цікавим часом. Для того, щоб повірити у свої сили, я діяв за знайомою мені зі спорту системою самомотивації. Суть її в тому, щоб спочатку самому повірити у свою мету, а потім сконцентрувати всі свої сили, знання та вміння на її досягненні.


Якщо ви самі не вірите у свій успіх у якійсь справі, то й ніхто не повірить. І навпаки, як тільки ви по-справжньому повірите у свої сили, всі оточуючі також повірять. Звучить просто, але це так.


Гарний настрій


Якщо ви засмучені чи стурбовані чимось, то не зможете повністю віддавати себе будь-якій справі.


Я намагався не звертати уваги на різні дрібниці, щоби зберігати гарний настрій. Звичайно, є речі, від яких ніяк не вдасться відсторонитися і доведеться хвилюватись і переживати. Але є безліч дрібниць, які нас дратують і збивають настрій.


Для створення гарного настрою можна слухати улюблену музику, купувати собі приємні дрібниці та багато іншого. Тут кожен має свій арсенал методів.


Навіть гарна заставка на робочий стіл може додатково мотивувати, я активно використовував гарні заставки.


Загалом резюме таке – домогтися можна всього, потрібно лише вірити у свої сили та багато працювати. Чого вам і бажаю.

Як я збільшив відвідуваність блогу


Дописати коментар

0 Коментарі