About Me

header ads

Як збільшити відвідуваність

 Як збільшити відвідуваність на своєму сайті, блозі


Форум


Форум – чудовий засіб збільшення відвідуваності. На форумі відвідувачі сайту можуть спілкуватися між собою і ставити запитання, що їх цікавлять.


Форум ефективно служить формування цільової аудиторії сайту, так званого активного ядра відвідувачів. Це особливо важливе для тематичних сайтів.


На форумі можна створювати фантоми (клони самого себе), щоб імітувати розмову людей на форумі. Хоча фантоми - дуже поширений метод із початкового розвитку форуму. Адмін створює з десяток облікових записів, і створює розмову на своєму форумі доти, доки не почнуть приходити реальні відвідувачі.


Також зараз стали модними послуги із наповнення форумів. Можна найняти цілу команду, яка активно спілкуватиметься на вашому форумі з оплатою за кожну посаду. Подібні пропозиції можна знайти на форумі оптимізаторів. Все це робиться для імітації спілкування та залучення реальних відвідувачів на форум. Хоча я не схвалюю такі методи – все має бути природно.


Я вважаю, що для організації форуму важливо вибрати слушний момент. Якщо сайт нульовий і жодних відвідувачів немає, то особливого змісту на форумі я не бачу. Потрібно спочатку наповнити сайт цікавим та оригінальним контентом, щоб було достатньо матеріалу для відвідувачів. Не буде цікавого матеріалу – не буде відвідувачів.


При організації форуму дуже важливо не робити багато розділів та підрозділів. Зазвичай у власника форуму з'являється ейфорія, і йому хочеться охопити на своєму форумі якомога більше тематик. Йому здається, що відвідувачі одразу почнуть спілкуватися на його форумі. І він робить пару-трійку десятків розділів, які зрештою будуть порожніми.


Якщо відвідувач приходить на форум і не бачить там спілкування, то він у 99% випадків не писатиме в такому форумі. Це особливість людської психології. Зробіть 2-3 розділи форуму та додавайте нові лише у міру збільшення відвідуваності та кількості тем. Краще мати кілька розділів, де буде більш-менш жваве спілкування, ніж багато порожніх.


Тому для власника форуму дуже важливо робити так, щоби кожен відвідувач захотів повернутися на форум. А повернеться він у тому випадку, якщо йому допоможуть порадою, підкажуть, де і як знайти ту чи іншу інформацію. Він повернеться також у тому випадку, якщо знайде корисну для себе інформацію. Люди одразу відчувають атмосферу, яка панує на форумі. У жодному разі не можна відписуватись замість нормальної відповіді фразами на кшталт “Питання вже багато разів ставили, користуйтеся пошуком”. Це можуть дозволити лише розвинені форуми.

Дуже важливо створити осередок спілкування на форумі. Не шукайте модераторів на стороні. Бажаєте зробити добре робіть самі. Все модерування форуму вам доведеться робити самостійно (я говорю про молоді форуми). І щодня. Це дозволить вам бачити всі моменти розвитку форуму та робити необхідні коригування. Згодом з'являться активні форумці, які можуть стати модераторами.


На форумі важливо обрати “золоту середину” між анархією та тоталітарним режимом. Наприклад, є режим “Дикий Захід” (як я називаю таку політику на форумі), це коли шериф адмін особливо не втручається у спілкування простих ковбоїв форумчан, не дозволяючи сварок та лайок, але за грубі порушення правил форуму винний отримує кулю в лоб публічно баниться (або його обліковий запис видаляється).


Якщо жорстко банитимете відвідувачів за флуд і невеликі порушення, то ви втратите більшу частину потенційних відвідувачів. З іншого боку, якщо дозволяти будь-який флуд, сварки та нецензурну лексику, то ваш форум швидко перетвориться на некерований хаос, де вас ніхто не слухатиме.


Щоб уникнути цього, створіть розділ "Офтопік", де відвідувачі зможуть спілкуватися на вільні теми.


Складіть правила форуму та докладно опишіть, що можна, а що не можна. Корисно зробити розділ “Пропозиції”, де форумчани зможуть писати свої побажання та пропозиції щодо роботи форуму та сайту.


Зворотній зв'язок із відвідувачами – велика справа.

Десь мені траплялася мудра думка: “Замість того, щоб писати щось на чужому форумі, краще створіть свій та пишіть у ньому”. Звичайно, це підходить не всім (не кожній людині потрібен форум), але вебмайстру, який створює свій форум, ця фраза стане в нагоді. Скоротіть спілкування на інших форумах до необхідного мінімуму, а основний час присвятіть форуму.


Конкурси


Проведення конкурсів є чудовим методом збільшення відвідуваності. Конкурси підтримують інтерес відвідувачів до вашого сайту та стимулюють їх повертатися на ваш сайт знову та знову.


Необов'язково робити конкурси із цінними призами. У власників сайтів фінанси часто обмежені.


Я в цьому випадку раджу провести конкурс із символічними призами. Можете вигадати звання, медалі, грамоти. Можете запропонувати поставити посилання на сайт переможця. Можете запропонувати як приз зробити докладний огляд сайту або блогу переможця. Можете запропонувати переможцю свої послуги (наприклад, реєстрацію в каталогах, консультацію щодо просування сайтів тощо). У пошуках ідей для призів можете відвідати інші сайти на вашу тематику, на яких проводяться конкурси.


Можете взяти у переможця інтерв'ю та опублікувати його на всіх сторінках сайту. Людям завжди приємно, що їх цінують та публікують інтерв'ю з ними.


Звісно, ​​ніщо так не підігріває інтерес до конкурсу як цінні призи. Намагайтеся знайти спонсора для свого конкурсу. Подумайте, які компанії можуть бути зацікавлені у проведенні конкурсу на вашому сайті.


Інтерв'ю


Проведення інтерв'ю ефективно допомагає збільшувати відвідуваність сайту.


Можете брати інтерв'ю у відомих людей, можете брати інтерв'ю у власників подібних до тематики сайтів. Можете провести конкурс та взяти інтерв'ю у переможця.


Інтерв'ю – це чудово. Коли ви берете інтерв'ю, то ваше основне завдання полягає в тому, щоб скласти питання, які будуть цікаві не тільки тій людині, у якої ви берете інтерв'ю, але й відвідувачам вашого сайту. Важливо, щоб інтерв'ю було з тематики вашого сайту.

Коли ви публікуєте інтерв'ю, то людина, у якої ви взяли інтерв'ю, неодноразово зайде на ваш сайт помилуватися своїми відповідями. Крім цього, він розповість своїм близьким та друзям про те, що він дав інтерв'ю на вашому сайті. За допомогою інтерв'ю ви отримаєте не лише додаткових відвідувачів, але можливо і посилання на свій сайт (з сайтів та блогів).


Загалом хочу сказати таке. Для того, щоб збільшити відвідуваність сайту, не потрібно нічого надприродного. Присвятіть максимум часу своєму сайту, активно наповнюйте його унікальним контентом, черпайте всю можливу інформацію на тематику вашого сайту, а також на його просування. Вигадуйте нові шляхи розвитку свого сайту.


Знаєте, що найважливіше для просування сайту та збільшення відвідуваності? Найважливіше – потрібно стати фанатом свого сайту.

Ви повинні найбільше вірити в успіх свого сайту і ні на мить не сумніватися в собі. З таким настроєм у вас все вийде.


Відвідувачі сайту почнуть заряджатися вашим фанатизмом. Вони зрозуміють, що ваш сайт – це не одноденка, це сайт по-справжньому захопленої людини. А у захоплених людей завжди знайдуться однодумці.

Як збільшити відвідуваність


Дописати коментар

0 Коментарі