Як вивчити SEO та стати фахівцем з просування сайтів
Просування сайтів поки що не навчають в університетах. Думаю, незабаром щось подібне обов'язково з'явиться.
Справді, питання про те, як стати SEO фахівцем, дуже актуальне. Вміння залучати цільових відвідувачів на сайти для збільшення прибутку завжди буде затребуваним.
Найкраще вчити SEO на практиці
Я переконаний, що для успішного становлення SEO фахівця у нього обов'язково має бути свій власний сайт. Можна завести ресурс будь-якого типу – сайт, блог, форум, спільнота, портфоліо тощо. Тільки на своєму сайті можна дізнатися основи збільшення відвідуваності, поекспериментувати із внутрішньою оптимізацією та спробувати різні способи просування, щоб дізнатися, що працює, а що ні.
Постійно ставте експерименти
SEO – це така сфера, в якій не можна однозначно стверджувати, що працює, а що ні. Алгоритми Google постійно змінюються, та й ефективність того чи іншого методу внутрішньої оптимізації та просування завжди залежить від багатьох факторів. Плюс може бути банальна річ - за інших рівних умов той самий метод може добре працювати в одного оптимізатора і не працювати в іншого.
Саме тому практично з будь-якого питання просування сайтів можна знайти прямо протилежні думки навіть у досвідчених фахівців.
Моя порада - якщо в чомусь сумніваєтеся, то не читайте чиюсь думку і не сліпо приймайте її як істину, яким би авторитетом не була людина в SEO. Не впевнені – краще поставте експеримент та перевірте на своєму досвіді.
Наприклад, багато оптимізаторів стверджують, що статті при додаванні до безкоштовних каталогів статей потрібно обов'язково розмножувати (тобто переписувати, щоб вони вийшли різними). Я вважаю, що розмножувати їх зовсім не потрібно, тому що один варіант статті чудово працює. Я провів кілька експериментів і переконуюсь у цьому під час роботи.
Ви візьміть та зробіть свій експеримент. Потрібні два пошукові запити приблизно однакових за частотою показів. Для просування одного використовуйте розмножені статті, а для іншого одну статтю для всіх безкоштовних каталогів статей. За кілька тижнів оцініть ефект. Таким чином ви побачите, який варіант краще працює для вас.
Інший приклад - при просуванні багато фахівців роблять посилання різними, щоб не було так званої "склейки". На мій погляд, ніякої склеювання посилань (як і статей) немає, це міф, який я розвіяв для себе експериментами.
Висновок такий – нікого не слухайте та перевіряйте всі самі. Тільки так можна знайти дійсно працюючі методи просування. Звичайно, щось може змінюватися, тому іноді експерименти необхідно повторювати (особливо якщо помічаєте зниження ефекту).
Корисні ресурси для вивчення SEO
Розпочати вивчення пошукової оптимізації раджу з розуміння термінів. На своєму блозі я намагаюся не вживати сьогодні терміни та писати простими словами, але на інших ресурсах їх активно використовують. Без розуміння їх значення матеріал гірше засвоюватиметься.
Звичайно, треба згадати форуми оптимізаторів. Їх читати корисно, але важливо навчитися пропускати повз себе непотрібну інформацію (флуд та повідомлення без будь-якої інформаційної цінності). Плюс на форумах можна ставити запитання та спілкуватися.
Вивчайте сайти провідних конкурентів
Практично у будь-якій тематиці перші позиції в результатах пошуку займають сайти, які, на думку пошукових систем, найкраще відповідають запитам користувачів.
Такі сайти обов'язково потрібно вивчати як у плані внутрішньої оптимізації та наповнення матеріалами, так і в плані організації структури та навігації, а також того, якими способами вони просуваються.
Щоб з'ясувати, якими методами просувається той чи інший сайт, потрібно викачати зовнішні посилання. Це можна зробити за допомогою платної програми Yazzle або за допомогою онлайн-сервісів. Переходячи за посиланнями, можна з'ясувати, якими способами просувається той чи інший ресурс. Такі знання можуть заощадити вам час та кошти.
Якщо помічаєте якісь цікаві моменти та рішення на інших сайтах – перевіряйте їх за допомогою експериментів, щоб з'ясувати, чи дають вони ефект чи ні.
Щоб стати SEO фахівцем, бажано попрацювати у компанії
Ще такий момент. Розвиток та просування своїх сайтів – це одне. Займатися клієнтськими сайтами – це інше. Так би мовити, наступний щабель на шляху до ельфа 80 рівня.
Мені особисто не вистачало певних навичок та умінь, щоб перейти до професійного просування сайтів на замовлення. Зокрема, я не знав, як просувати комерційні сайти у конкурентних тематиках та правильно купувати посилання, а також мати справу з бюджетами на просування. У мене було багато своїх напрацювань, але цих знань мені не вистачало.
Резюме
Мій висновок такий – навчитися просуванню сайтів може абсолютно будь-яка людина, було б бажання. В інтернеті є вся потрібна інформація. У SEO немає нічого дуже складного та розумного. Звичайно, потрібно дуже багато працювати, постійно вчитися і по-справжньому любити те, що ви робите. Тоді все обов'язково вийде!
Бажаю вам навчитися всього, чого ви тільки захочете!
0 Коментарі