About Me

header ads

Правильно складаємо заголовок для сайту

 А цій статті хочу розповісти Вам про те, як я складаю заголовки для свого блогу. Зокрема, ми поговоримо про мета теги «title» та h1-h6.


Правильне складання заголовка для сайту - це найважливіший захід, якому необхідно приділити пильну увагу перед публікацією кожного посту! Давайте поговоримо про це докладніше.


Важливість мета тегів title, h1-h6


Для того щоб зрозуміти, наскільки важливі заголовки сторінок сайту, давайте введемо в рядок пошуку будь-який пошуковий запит, наприклад, «Правильний title».


Сторінки, представлені в ТОП-3 на початку своїх заголовків, містять саме цю ключову фразу!


Звичайно, це правило працює не завжди, але все ж...


Відразу після публікації поста та його індексації пошуковими системами можна побачити його у видачі, ввівши в рядок пошуку повний заголовок Вашої сторінки, особливо якщо він грамотно складений та унікальний.


Звідси випливає, що саме заголовок сторінки є визначальним фактором ранжування сторінок у видачі пошукових систем, тому потрібно ретельно підходити до його складання.


Іноді пошукові системи намагаються самостійно скласти заголовок, але це відбувається внаслідок того, що ключові слова, які містяться в тексті посту, у заголовку відсутні, що не дуже добре позначається на пошуковому просуванні блогів та сайтів.


Пошукові системи – це роботи, яким потрібно позначити тему Вашого посту, а найкращий спосіб зробити це – вказати пошукові запити у заголовку посту.


Заголовки бувають кількох типів - це title, h1, h2, h3, h4, h5, h6.


Теги h1-h6 розподіляються за важливістю, їх називають підзаголовки.


Зазвичай на багатьох CMS тег title формується із заголовка посту, який ви бачите на самому початку посту.

Однак, на мій погляд, title (те, що ми бачимо на вкладці браузера) найкраще вказувати вручну. Для цього на своєму блозі я використовую плагін пошукової оптимізації All in SEO Pack, який дозволяє крім title сторінки вказати її опис і підібрані ключові слова (фрази).


Плагін «All in SEO Pack» можна налаштувати різними способами, проте, як на мене, найправильнішим буде варіант, де спочатку йде заголовок сторінки, потім назва інтернет ресурсу.


Перевірити правильність вказівки тегів title та h1-h6 можна у вихідному коді сторінки, натиснувши комбінацію клавіш Ctrl+U на клавіатурі.


Як скласти правильний заголовок сайту?


Тепер поговоримо про правила складання title, які допоможуть Вам зробити так, щоб сторінки Ваших сайтів займали гідні місця у видачі пошукових систем.


Довжина заголовка


Заголовок не повинен бути надто довгим або коротким. Максимальна довжина має перевищувати 70 символів, а мінімальну рекомендується робити щонайменше 50 символів. Особисто я на своєму блозі завжди намагаюсь знайти золоту середину.


Унікальність тайтла


Перед тим, як складати титл посту, я дивлюся пошукову видачу і намагаюся скласти унікальну назву для своєї сторінки, якої немає на інших ресурсах, представлених у результатах пошукової видачі.


Крім того, абсолютно всі заголовки сторінок Вашого інтернет-ресурсу повинні відрізнятися один від одного! Сторінок з однаковими назвами не повинно бути!


Перевірити наявність однакових тайтлів можна за допомогою інструментів для веб-майстрів Google у розділі «Оптимізація HTML».

Всі заголовки та підзаголовки на сторінках краще робити відмінними один від одного.


Релевантність та ключові слова


Найважливіший момент SEO оптимізації сайту при складанні заголовка сторінки сайту. У назві кожної сторінки необхідно вказати ключові слова, за якими рухається сторінка. Особливо це стосується високочастотних запитів, які слід написати на початку title, потім вже можна прописати фрази, що мають нижчу частотність.


Назва сторінки повинна точно відображати її зміст, тобто тайтл має бути релевантним тексту посту.


Інші поради


При складанні назв сторінок намагайтеся використовувати синоніми до використовуваних ключових слів, розбавляйте їх. Інакше кажучи, не варто повторювати одні й самі слова у назві сторінки кілька разів.


Намагайтеся по можливості виключати з title розділові знаки та стоп слова.


Прагніть придумати оригінальну та притягуючу назву для своїх сторінок, це, разом з favicon для сайту та відображенням авторства в Google, підвищить інтерес користувачів і вони охоче переходитимуть до Вас на сайт.

Правильно складаємо заголовок для сайту


Дописати коментар

0 Коментарі