Найчастіше помилки на старті блогу призводять до того, що ресурс не отримує бажаної відвідуваності, не приносить очікуваного доходу, і автор його закидає чи продає.
Звичайно, повністю уникнути помилок неможливо, але деякі дії в цьому напрямі можна зробити.
Далі я поділюся своїми думками щодо того, як би я розвивав свій блог, якби починав з нуля.
Я буду писати стосовно блогу SEO тематики, але більшу частину інформації цілком можна застосувати для просування ресурсів інших напрямків.
Домен має бути новим
Моя думка – домен для нового блогу потрібен лише новий. У жодному разі не купуйте домен з віком та показниками ТИЦ та PR. На 100% неможливо буде дізнатися, чи був сайт на цьому домені під фільтром або баном пошукових систем.
Для того, щоб у вас була повна впевненість у тому, що ніяких санкцій до домену не було і що докладені зусилля не пропадуть дарма, потрібно починати з чистого аркуша.
Для просування найкраще взяти домен в зоні ua. У крайньому випадку – com або net.
Писати тексти самому чи замовляти?
Моя відповідь однозначна – тільки писати самому. Я не знаю жодного популярного SEO блогу в інтернеті, автор якого б не писав статті сам, а замовляв у копірайтерів. Замовляти тексти можна для другорядних сайтів, але для основних потрібно писати самому.
Звичайно, через роки, коли блог стає відвідуваним та відомим у своїй тематиці, автори часто публікують гостьові пости, які інші блогери пишуть їм безкоштовно. Це зовсім інше. Весь фундамент контенту створено самими авторами, і саме він забезпечив їм популярність.
Ніхто спочатку не вміє писати цікаві та корисні статті. Цьому треба вчитися. Коли я дивлюся на свої перші пости, то дивуюся, як я міг писати такий примітив і такі короткі статті. Але я весь час навчаюсь і намагаюся писати цікавіше.
На старті блогу не варто зациклюватися на тому, що ваші статті поступатимуться у плані інформативності.
Вміння прийде із досвідом.
Частота публікацій
Важливо від початку привчити пошукових роботів до того, що нові матеріали на Вашому блозі з'являються регулярно.
Знайдіть ту частоту публікацій, яка оптимально підходить для вас. Не варто писати ночі безперервно, жертвуючи сном. Іноді можна, але не весь час. Але писати нові пости 1-2 рази на місяць для молодого блогу не буде ефективним.
Теми для статей
Завітайте до кількох десятків популярних блогів у своїй тематиці. У багатьох у бічній колонці є блок "Популярне". Там можна знайти посилання на найпопулярніші матеріали цього блогу. Списки блогів на різні тематики можна знайти в рейтингах блогів.
Перегляньте та вивчіть ці популярні пости. Багато хто з них напевно повністю або частково застарів, оскільки SEO постійно змінюється і розвивається. Виберіть найцікавіші для вас теми. Потім з кількох тем виберіть одну, і починайте писати, щоб стаття вийшла відповідно до сучасних методів просування. Буде дуже добре, якщо в кожній статті ви будете висловлювати свою думку щодо того чи іншого питання.
Якщо на блозі немає блоку "Популярне", то можна просто пройтися по старих записах, опублікованих кілька років тому, і виділити серед них ті, які, на Вашу думку, вийшли найбільш вдалими. Якщо вам важливий відгук і реакція відвідувачів, то вибирайте статті, які мають більше коментарів, ніж інші.
У жодному разі не копіюйте та не переписуйте статті. Цим ви тільки нашкодите і собі, і своєму блогу. У статтях на інших блогах можна брати лише теми та ідеї. Все інше має бути вашим.
Як варіант, так можна вивчати англомовні блоги у вашій тематиці. Якщо немає знання мови - за допомогою Google Перекладача можна зрозуміти зміст статті практично будь-якою мовою. Я іноді навіть японські та китайські сайти з ієрогліфами читаю. Сенс завжди можна зрозуміти принаймні.
Трансляція у соціальні мережі
З самого старту я завів би аккаунти в соціальних мережах Twitter, Google+, Facebook і робив би анонс кожного посту в них. Природно, в кожному акаунті я поставив би посилання на свій блог і написав, хто я і чим захоплююся.
Я дійшов висновку, що для максимального ефекту краще публікувати анонс кожного нового посту вручну, а не робити це автоматично. Користувачі будуть бачити, якщо матеріали вашого сайту транслюються автоматично, і це знижуватиме ефект у плані переходів на ваш сайт.
Youtube та відеоматеріали
Крім цього, я відразу зробив би канал на відеосервісі Youtube. Зараз відеоформат набагато популярніший, ніж кілька років тому.
Робити свої відео потрібно обов'язково. Це не тільки ефективно з точки зору залучення цільових відвідувачів на ваш сайт, але й робить різноманітність для ваших відвідувачів. Крім того, це вигідно відрізнятиме вас від більшості інших блогерів, які відео не використовують.
Діяльність на форумах
І з моменту старту нового блогу я завів би акаунти на всіх популярних форумах SEO тематики та активно б там спілкувався.
Посилання на свій блог можна помістити у підпис. Ви повинні користуватися форумами. Якщо щось знаєте - поділіться порадою з новачками. Якщо проводите експеримент – поділіться його результатами.
Хороший варіант заробити авторитет на форумі – писати корисні повідомлення. Можна навіть деякі статті писати спеціально для публікації на форумах. Чудово, якщо якісь із створених вами тем модератори зроблять прикріпленими, це забезпечить вашому блогу постійний приплив цільових відвідувачів.
Дружба з іншими блогерами
З моменту запуску нового блогу я не став заводити знайомства з популярними SEO блогерами - молодий сайт з нульовою відвідуваністю нікому не цікавий.
Час від часу я писав би деяким блогерам, чиї статті я анонсував, з проханням зробити ретвіт мого посту з посиланням на їх блог, або згадати його в одній з інших соцмереж - Pinterest або Facebook. Це дозволило б отримувати додаткових цільових відвідувачів на мій блог із соціальних мереж.
Поступово, коли блог почне набирати обертів, деякі зі згадуваних мною блогерів почнуть ставити посилання на мій блог.
Через кілька місяців ведення блогу я почав би брати інтерв'ю у блогерів. Причому я почав би з блогерів, які поки що не популярні, але й не є новачками, і у яких блоги справді цікаві та корисні. У таких блогерів або зовсім немає інтерв'ю, або їх лише кілька, і вони набагато охочіше погоджуються дати інтерв'ю порівняно з власниками популярних блогів.
Рейтинг блогів
Наповнивши свій молодий блог десятком-другим постів, я додав би його в рейтинги блогів. Це безкоштовний спосіб отримати вічне посилання на свій ресурс. Плюс із рейтингів можна отримувати нехай і небагато, але додаткових відвідувачів.
Анонси на SEO форумах
На багатьох форумах є розділи, призначені для того, щоби блогери робили в них анонси своїх нових матеріалів. Зазвичай вони називаються Дайджест блогосфери або Анонси блогосфери. Я б після публікації кожного нового посту робив би його анонс у подібних розділах.
Перед публікацією бажано прочитати правила цих розділів, на кожному форумі вони свої.
Конкурси не потрібні
Моя думка щодо того, чи потрібно проводити конкурси на своєму блозі, коротко сформульована у назві цього підпункту. Я як не проводив конкурси, так і не проводитиму їх, бо вважаю їхньою втратою часу як для організаторів, так і для учасників. Вони тільки відволікатимуть від роботи.
Обмін постовими та блогролами
З самого старту нового блогу я обмінювався б постовими. Це ще один добрий спосіб отримання вічних посилань з тематичних сайтів безкоштовно.
Спочатку я змінювався б з такими ж нульовими блогами, як і мій. Потім, у міру збільшення відвідуваності та параметрів ТІЦ і PR, я шукав би для обміну блоги, приблизно рівні мого за цими показниками.
Як варіант можна обмінюватися блогроллами, це такий блок посилань, який розміщується або на головній сторінці блогу, або на всіх його сторінках.
Головне правило обміну постовими та блогроллами – обмін має бути рівнозначним. Блоггер з багатотисячною відвідуваністю не змінюватиметься з блогом, який має лише кілька десятків людей на добу.
Для того, щоб знайти блоги, які обмінюються постовими у вашій тематиці, набираємо такий запит у Google: seo “обмін постовими”
Відвідувачі люблять, коли авторка блогу ділитися з ними своїми практичними напрацюваннями. Можна багато писати про теорію, але найціннішими та затребуваними статтями на будь-якому SEO блозі будуть пости про практику просування.
Єдине, що для цього потрібно – корисний та цікавий блог.
Крім описаних методів, я би поступово і потроху використовував розміщення посилань назавжди на якісних сайтах з тематики.
0 Коментарі